Foto Jan Larsson 

 

     

Styrgruppen

 
 

Håkan Schroeder

Ordförande
hakan.schroeder@.slu.se
040-41 51 33
 
   

Göran Ståhl

Vice ordförande
Goran.Stahl@slu.se
090-786 84 59
 
   

Magnus Petersson

Ordförande ämnesgrupp Skog
magnus.petersson@sodra.com
 
   

Pär-Johan Lööf

Ordförande ämnesgrupp biobaserade industriråvaror
par-johan.loof@lantmannen.com
010 556 11 68
 
   

Agneta Lilliehöök

Ordförande ämnesgrupp kommunikation
agneta@lime.nu
040-40 86 80
 
   

Bengt Jönsson

Ordförande ämnesgrupp frukt och grönt
1881@telia.com
 

 
   

Marianne Andersson

Ordförande ämnesgrupp animalieproduktion
marianne.bakvangen@telia.com
0708-44 82 62
 
   

Bengt Persson

Ordförande ämnesgrupp marknad och management
bengt.persson@lrf.se
0708 69 06 21
 
   

Robert Olsson

Ordförande ämnesgrupp växtproduktion livsmedel
ro@nbrf.nu
0709 53 72 60
 
   

Lisa Germundsson

Koordinator
lisa.germundsson@slu.se
040-41 52 53
 
   

Jan Larsson

Sekreterare
jan.larsson@slu.se
040-41 50 73, 070-551 17 24