Foto Jan Larsson 

 

     

Styrgruppen

 
 

Håkan Schroeder

Ordförande
hakan.schroeder@.slu.se
040-41 51 33
 
   

Göran Ståhl

Vice ordförande
Goran.Stahl@slu.se
090-786 84 59
 
   

Magnus Petersson

Ordförande ämnesgrupp Skog
magnus.petersson@sodra.com
 
   

Pär-Johan Lööf

Ordförande ämnesgrupp biobaserade industriråvaror
par-johan.loof@lantmannen.com
010 556 11 68
 
   

Agneta Lilliehöök

Ordförande ämnesgrupp kommunikation
agneta@lime.nu
040-40 86 80
 
   

Marcus Söderlind

Ordförande ämnesgrupp trädgård
soderlind.marcus@telia.com
 

 
     

Maria Hofvenal-Svensson

Ordförande ämnesgrupp animalieproduktion
maria@havofjallstugor.se
070-326 83 80
 
   

Carl Otto Swartz

Verksamhetsledare och Ordförande ämnesgrupp marknad och management
carl.otto.swartz@slu.se
 
   

Desiree Börjesdotter

Ordförande ämnesgrupp växtproduktion livsmedel
db@nbrf.nu
+46 (0)705 427026
 
   

Jan Larsson

Sekreterare
jan.larsson@slu.se
040-41 50 73, 070-551 17 24